Fabrika işçisiydi sürü sahibi oldu

 Manisada bir fabrikada işçi olarak çalışan Mesut öz 4 yıl önce 15 koyun alarak hayvan üreticiliğine başladı. bu hayvanlar üzerinde tecrübe sahibi olan mesut bey tecrübesini dahada ilerletti ve Aradan geçen zamanda işlerini büyüten, çiftliğini genişleten öz’ün şimdi 90’ı aşkın koyunu var. Genç üretici bugüne kadar 130’u aşkın da koyun-kuzuda sattığini belirtiyor

her geçen gün girişimci sayısı artıyor. Çeşitli meslek dallarında kariyerlerine adım atan girişimciler bu seferde Hayvancılık işine merak salıyor ve kısa sürede büyüme yaşıyorlar güzel para kazanıyorlar.Bunlardan biri de Manisada yaşayan mesüt bey oldu.4 yıl önce Manisada  bir fabrikada işçi olarak çalışan mesut bey kırsala taşındı, Aradan geçen zamanda işlerini büyüten, çiftliğini genişleten girişimci şimdi 90’ı aşkın koyunu var. Dev bir sürüye sahip olan mesut bey şimdi kendisi patron olmak istiyor ve bir çoban arıyor,işçilikten patronluğa doğal ürünler ürettiği için ve tükettiği için çok mutlu girişimci Yatırımını hayvancılık sektörüne yaparak kısa sürede büyüyen Mesut, hem meslek sahibi oldu hem de geleceğini büyük oranda garanti altına aldı.

Hayvancılık sektörüne 15 koyun ile başladığını ifade eden Mesut “Kısa sürede hayvan sayım arttı. Bugüne kadar 130 tane de koyun, kuzu ve keçi sattım. Şu an sürümde 90 küçükbaş hayvan var. İlerleyen dönemde bu sayı daha da artacak. Hamile olan koyunlarım da var kuzularla dahada buyuk bir sürü olacak. Hayvancılıkta şartlar ne kadar zor olsa da azimle bir şeyler başarılabiliyor.Ben de herkes gibi şehirde bir iş tutup köle gibi çalışabilirdim ama üreticilik yapmak istedim. Yaklaşık 70-80 litre de süt satıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

ençok okunanlar

2021 YILI ET FİYATLARI YÜKSELMESİ İLE CANLI HAYVAN FİYATLARIDA YÜKSELTİ

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

2021 Yılı çiğ süt Fiyatları, Süt kilosu ne kadar 2021?

2021 yılı çiğ süt fiyatını ulusal süt konseyi belirledi

bu yılın rekoru bu inekten tek batımda beşizler getirdi

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

2020 YILI 1. DÖNEM BUZAĞI DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

2021 yılı mayıs ayı canlı hayvan baskül fiyatları

İneklerde Süt Verimi Nasıl Artırılır

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?