Organik Tarım Desteklemeleri OTD ve İyi Tarım Uygulamaları Desteklemeleri İTU

 

Organik Tarım Desteklemeleri (OTD) ve İyi Tarım Uygulamaları Desteklemeleri (İTU) için son müracaat tarihi 29 Mart 2021 Pazartesi mesai saati bitimidir.

 Çiftçilerimizin bitkisel üretim destekleme ödemesi başvuru dilekçesi ve döner sermaye makbuz alındısı ile İlçe Müdürlüğümüze şahsen veya yasal temsilcisi aracılığıyla başvurmaları gerekmektedir.

 OTBİS'de ve ÇKS'de 2020 üretim yılında kayıtları bulunmayan ve ilgili tebliğde belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde süresi içinde başvuru yapmayan çiftçiler OTD ödemesinden yararlanamayacaklardır.

2016,2017,2018 ve 2019 üretim yılları içerisinde toplam dört üretim yılı OTD ödemesi almış olan araziler,2020 üretim yılında OTD'den faydalanamaz. Ancak destekleme belge teslim bitiş tarihi itibariyle Bakanlığımızın Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) kayıtlı olan ve 2020 üretim yılında organik tarım yapan çiftçilere ait araziler bir defaya mahsus olmak üzere ilave olarak 2020 üretim yılı OTD ödemelerinden faydalanacaklardır.

Bakanlığımızca oluşturulan DİTAP'a kayıtlı olan çiftçilere ilave bir yıl destek verileceğinden DİTAP'a kayıt yapılması gerekmektedir.

 Detaylı bilgi için il, İlçe Müdürlüklerini arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz.Yorumlar

ençok okunanlar

2021 YILI ET FİYATLARI YÜKSELMESİ İLE CANLI HAYVAN FİYATLARIDA YÜKSELTİ

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

2021 Yılı çiğ süt Fiyatları, Süt kilosu ne kadar 2021?

2021 yılı çiğ süt fiyatını ulusal süt konseyi belirledi

bu yılın rekoru bu inekten tek batımda beşizler getirdi

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

2020 YILI 1. DÖNEM BUZAĞI DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

2021 yılı mayıs ayı canlı hayvan baskül fiyatları

İneklerde Süt Verimi Nasıl Artırılır

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?