Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi Kdakp

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında ilçemizde % 70 hibe destekli Sera Kurulumu, Mantar Tesisi Kurulumu, Ceviz Bahçesi Kurulumu, Arıcılar İçin Elektrikli Tel Çit Yapımı, Arıcılar İçin Ekipman Alımı, Tarım Alet ve Makine Alımı, Çadır Ahır veya Ağıl Yapımı, Ahır veya Ağıl Rehabilitasyonu konu başlıkları için müracaatlar 04.08.2020 tarihinde başlamıştır. Son başvuru tarihi 21.08.2020’dir. Projeler için hazırlanan belge ve dokümanlar il müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.Kırsal Dezavantajlı İller Hangileri?
Bakan tarafından yapılan açıklama göre şu an için ülkemizde kırsal kalkınma bütçesinin 980 milyon TL olduğu ifade edilmiştir. Proje kapsamında bulunan illerin ilçelerinde ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza da hibe imkanı sağlanacaktır. Ziraat Bankası Sera Kredisi 2020 Projesi başlattı. Örtü altı tarım faaliyetleri ile uğraşanlar detaylı bilgi alabilir.

  1. Adana 
  2. Mersin
  3. Osmaniye 
  4. Kastamonu 
  5. Sinop
  6. Bartın 
Ayrıca Proje iki aşamalı olarak uygulanacak olup, ilk aşamada 6 il ile başlayacak projenin ikinci aşamasında gerekli fizibilite çalışmalarının yapılmasının ardından Batı Karadeniz Kalkınma Projesine Çankırı ilinin, Doğu Akdeniz Kalkınma Projesine ise Kahramanmaraş ilinin katılmasının planlanmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından 8 yıllık sürede uygulanacak olan 96 milyon Avro bütçeli Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) kapsamında, ilimizin Koordinatör İl olarak görev aldığı Kastamonu, Sinop ve Bartın illerinde uygulanacak olan Batı Karadeniz Kırsal Kalkınma Projesi için Stratejik Yatırım Planları ve Hibe Kılavuzu hazırlık çalışmaları devam etmektedir. Proje kapsamında ilimizde kırsal altyapı, köy, mera ve Pazar yollarının yapımı, hayvan barınaklarının iyileştirilmesi, bireysel ve toplu sulama sistemleri, süt toplama merkezleri, meyvecilik, bağcılık vb. konularda projelere %70-100 oranlarında hibe desteği sağlanacaktır.


Yorumlar

ençok okunanlar

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

14.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Merino Landschaf Koyunu Özellikleri

HONAMLI KEÇİ IRKI ÖZELLİKLERİ

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

KİLİS KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

HEREFORD SIĞIR IRKI ÖZELLİKLERİ NELERDİR

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR

ayda sadece 1 adet inekle tam 4800 tl kazanabilirsiniz