5 Yılda 500 Bin Koyun bedava dağıtılacakTokat Valiliğimiz koordinesinde, 5 Yılda 500 Bin Koyun Projesi kapsamında bu yıl verilecek olan 100 Bin Koyunun dağıtımı çiftçilere devam ediyor.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta hayvancılık alanında büyük bir potansiyel var. Hayvansal varlığımızı arttırmak için Koyunculuğu geliştirme projesi başlattık. Bu kapsamda 5 yılda 500 bin koyunu Tokatlı yetiştiricilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz. Tokat Valiliğimiz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Ziraat Bankası ile yoğun bir şekilde çalıştık. Valiliğimiz koordinesinde, kontrol ve denetiminde sürdürebilir, büyüyen, gelişen bir sistem kurduk. Ziraat Bankası ile imzaladığımız protokolle projemizi hayata geçirdik. 5 yılda 500 bin koyunu yetiştiricilerimizle buluşturmayı hedeflediğimiz projemizin bu seneki uygulamasında 100 bin koyunu imzaladığımız sözleşmelerle yetiştiricilerimize temin etmeye başladık.

Proje kapsamına çiftçilerimize finansal ve koyun temini desteği vermekle kalmıyor, veteriner hekimlerimiz tarafından kontrol ve eğitim desteği, kaba yem tohum desteği, çayır-mera ıslahı desteği, kesim desteği, dişi hayvanların kesimini önlemek amacıyla dişi hayvanların alımı garantisi de veriyoruz. Bu işi sıkı takip ediyoruz. Amacımız çiftçimize, yetiştiricimize, üreticimize destek olmak, katkı sağlamak, onları zenginleştirmek ve yöresel anlamda çok değerli olan Karayaka ırkı koyunun üretimini artırmak.” dedi.

Projenin gayet güzel yürüdüğünü kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Projeye emeği geçen Ziraat Bankası Tarım Dairesi Başkanlığına, Ziraat Bankası çalışanlarına, Tarım Bakanlığımızın Tokat’taki mensupları İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz personeline, ve bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Tarımın başkenti Tokat. Çiftçimizi, üreticimizi seviyor; onların yanında olmaktan, onlara destek vermekten büyük mutluluk duyuyorum.

Alın teri ve emekleri ile fedakarca çalışarak ülkemiz ekonomisine, tarımsal ve hayvansal üretimimize katkıda bulunan, çiftçilerimizi, üreticilerimizi desteklemekten, çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yanında olmaktan gurur duyuyorum. Tokat’ımıza, Tokatlı çiftçilerimize ve üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.


Kaynak:Hayvancılık ve Tarım tokat valiliği

Yorumlar

ençok okunanlar

2021 YILI ET FİYATLARI YÜKSELMESİ İLE CANLI HAYVAN FİYATLARIDA YÜKSELTİ

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

canlı hayvan baskül fiyatları yeni rekorlar kırdı

2021 canlı hayvan fiyatları

canlı hayvan baskül fiyatları mayıs ayı sonu yeni rekorlar kırdı

Canlı hayvan kilo fiyatı

ahır yapımı için devlet desteği

Canlı Hayvan Pazarı Baskül Fiyatları Haziran Ayı

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ