Arı zehiri COVID-19'a karşı yardımcı olur mu


haberimizi okumadan yasal uyarı arı zehiri bazı insanlarda alerji olarak bilinen yan etkisi olabilmekte haberimizi okuyup arı ısırtmak kolunuza normalde çoğu insan için 1 arı sokması zehiri normalde birşey olmadan atlatır fakat alerji olan kişilerde olumle sonuçlanma olasılıkda vardır ve bu araştırma henüz netlik kazanmamış devam eden almanyada ki bilim insanları yapmaktadır değerli okurlarımıza tesekürler
Doktor Karsten Münstedt, arı zehirinin COVID-19'a karşı çalışıp çalışmadığını araştırmak için meslektaşlarıyla bir anket geliştirdi. Çin'den yapılan bir araştırma ona bunu kanıtlıyor. Almanya'dan arıcılar katılmaya davet edilir.
COVID-19'a karşı arı zehiri: arıcılar hastalanma ihtimali daha düşük mü?
Nisan 2020'nin sonunda, Toxicon dergisi , Çin'den yapılan bir araştırma hakkında , en çok etkilenen Wuhan eyaletinde bile, henüz hiçbir arıcı COVID-19'dan muzdarip olmadığını gösteren bir rapor yayınladı . Bu çalışmada toplam 5.115 arıcı ile görüşülmüştür (Wuhan'da 723). Apiterapi merkezlerinden 121 hasta da analiz edildi. Bazı insanlar enfekte kişilerle yakın temasta olmasına rağmen, hiç kimsenin COVID-19'u yakalanmadığı görülmüş. Alman doktorlar Prof. Dr. Karsten Münstedt, Dr. Heidrun Männle ve Prof. Dr. Jutta Hübner ve bunları kendi araştırmalarının temeli olarak kullanmak istiyor.

Arıcılık anketlerinin ilk sonuçlarına göre, Çinli doktorlar arı zehirine toleransın koronavirüs enfeksiyonuna (Yang W, Hu FL, Xu XF. Arı zehiri ve SARS-CoV-2) karşı koruyucu bir mekanizma olabileceğini öne sürdüler.
Arı zehiri: koronavirüslerle savaşma seçeneği?
Almanya'dan üç doktor şüpheli ve bu ülkedeki arıcılarla röportaj yapmak istiyorsa, "Bu hipotezin doğru olduğu ortaya çıkarsa, arı zehiri belki de koronavirüs hastalığı ile mücadele için ilginç bir seçenek olabilir veya arıcılar güvenle toplantılar yapabilirler." Bu nedenle, arıcıların korona virüsü hakkındaki deneyimlerini rapor edebilecekleri Jena Üniversitesi ile işbirliği içinde bir anket geliştirilmiştir. Karsten Münstedt'e göre, Jena Üniversitesi etik komitesi de bu çalışmayı olumlu değerlendirdi.

Yorumlar

ençok okunanlar

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

14.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Merino Landschaf Koyunu Özellikleri

HONAMLI KEÇİ IRKI ÖZELLİKLERİ

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

KİLİS KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

HEREFORD SIĞIR IRKI ÖZELLİKLERİ NELERDİR

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR

ayda sadece 1 adet inekle tam 4800 tl kazanabilirsiniz