YAŞ ÇAY ALIM FIYATI 3 LİRA 25 KURUŞ OLARAK AÇIKLANDI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÇAYKUR'un 2020 yılı yaş çay alım fiyatını 3 lira 25 kuruş olarak belirlediklerini, bu rakamın 13 kuruşluk destekleme ile birlikte kilogram başına 3 lira 40 kuruşa çıkardıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‪"2020 yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir. Bu rakam 13 kuruşluk destekleme ile birlikte kilogramda 3 lira 40 kuruşa çıkmıştır. Hasatla beraber yaş çay alımları başlayacaktır." dedi.

ÇAY HASATI İÇİN İZİN BAŞVURUSU E-DEVLET SİSTEMİNDEN YAPILACAK

Hükümet olarak hasat döneminde üreticilere gerekli kolaylığı da sağladıklarını vurgulayan Erdoğan, İçişleri Bakanlığının, başka illerde oturup da çay hasadı amacıyla bahçelerine gidecek müstahsiller için e-devlet sisteminde özel bir izin talep bölümü açacağını ifade etti.

ILISU BARAJI 19 MAYIS'TA HİZMETE GİRMEYE BAŞLAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin en büyük enerji ve sulama projelerinden biri olan Ilısu Barajı'nın 6 türbininden ilkinin 19 Mayıs'ta hizmete alınacağının da müjdesini verdi. 

Yorumlar

ençok okunanlar

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

14.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Merino Landschaf Koyunu Özellikleri

HONAMLI KEÇİ IRKI ÖZELLİKLERİ

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

KİLİS KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

HEREFORD SIĞIR IRKI ÖZELLİKLERİ NELERDİR

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR

saanen keçisi tek seferde 5 litre süt veriyor