TDKD’DAN DOKUZUNCU BAŞVURU ÇAĞRI İLANI


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 11 Mayıs 2020 Tarihinde yayımladığı çağrı ile çeşitli konularda üretici ve yetiştiricilere %50-%70 arası oranlarda hibe desteği sağlayacağını duyurdu.
✅ Yapılacak olan desteklemelerde proje tutarının %18 KDV tutarından muaf olacağı belirtildi.
✅ Yapılan çağrıda desteklenecek konular için 10-120 arası sayıda hayvan kapasiteli damızlık yetiştiriciliği ve sütçü hayvancılık üretimine yönelik #ahırlar ile 30-250 arasındaki sayıda hayvan kapasiteli besi ahırlarına yönelik olarak; yeni ahır yapımı, mevcut ahırların modernize edilmesi, DAP ahırlarının kabayemdeposu inşaat ve makine ekipman ihtiyaçlarının giderilmesi, güneşenerjisi kurulum maliyetlerinin giderilmesi konularında destek sağlanacaktır.
✅ Nüfusu 20 binin altında olan yerleşim merkezlerinde uygulanacak projeler için de; 30-500 arası sayıda kovanı olanlar için arıcılık projeleri, arılık barınağı inşaatı ve makine ekipman; tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimine yönelik yatırımlar, su ürünleri yatırımları, kırsal turizm yatırımları, 25 odaya kadar oteller, apart oteller, lokantalar, rekreasyon alanları vb. proje destekleri ile; hangi alanda olursa olsun yenilenebilir enerji yatırımları ve kendi ihtiyacını üretmeye yönelik yatırımlara proje desteği verileceği duyuruldu.
✅ Proje çağrısında müracaat tarihleri ahırlar için 1-23 Haziran 2020; arıcılık, oteller vb çağrılar için 1-30 Haziran 2020 olarak açıklandı.


Yorumlar

ençok okunanlar

2020 YILI BÜYÜKBAŞ DAMIZLIK FİYATLARI

istanbuldan köyüne dönen çiftçi şimdi paraya para demiyor

yılda 216 bin tl nasıl hayvancılıktan kazanırım hayvancılıkta para kazanma taktikleri

Brahman Sığır Irkı ve Yetiştiriciliği

HAYVAN PAZARLARINDA DÜZENLEME

2020 YILI KÜÇÜKBAŞ DAMIZLIK HAYVAN FİYATLARI

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR

canlı hayvan fiyatları güncel 4 mayıs 2020

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

Tarım İçin Üretildi Çiftçileri Zengin Ediyor