TDKD’DAN DOKUZUNCU BAŞVURU ÇAĞRI İLANI


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 11 Mayıs 2020 Tarihinde yayımladığı çağrı ile çeşitli konularda üretici ve yetiştiricilere %50-%70 arası oranlarda hibe desteği sağlayacağını duyurdu.
✅ Yapılacak olan desteklemelerde proje tutarının %18 KDV tutarından muaf olacağı belirtildi.
✅ Yapılan çağrıda desteklenecek konular için 10-120 arası sayıda hayvan kapasiteli damızlık yetiştiriciliği ve sütçü hayvancılık üretimine yönelik #ahırlar ile 30-250 arasındaki sayıda hayvan kapasiteli besi ahırlarına yönelik olarak; yeni ahır yapımı, mevcut ahırların modernize edilmesi, DAP ahırlarının kabayemdeposu inşaat ve makine ekipman ihtiyaçlarının giderilmesi, güneşenerjisi kurulum maliyetlerinin giderilmesi konularında destek sağlanacaktır.
✅ Nüfusu 20 binin altında olan yerleşim merkezlerinde uygulanacak projeler için de; 30-500 arası sayıda kovanı olanlar için arıcılık projeleri, arılık barınağı inşaatı ve makine ekipman; tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimine yönelik yatırımlar, su ürünleri yatırımları, kırsal turizm yatırımları, 25 odaya kadar oteller, apart oteller, lokantalar, rekreasyon alanları vb. proje destekleri ile; hangi alanda olursa olsun yenilenebilir enerji yatırımları ve kendi ihtiyacını üretmeye yönelik yatırımlara proje desteği verileceği duyuruldu.
✅ Proje çağrısında müracaat tarihleri ahırlar için 1-23 Haziran 2020; arıcılık, oteller vb çağrılar için 1-30 Haziran 2020 olarak açıklandı.


Yorumlar

ençok okunanlar

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

MALYA TARIM İŞLETMESİNDE KOÇ KATIMI YAPILDI

14.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları

21.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları Canlı Kilo Koyun Keçi Düve İnek

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Merino Landschaf Koyunu Özellikleri

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

HONAMLI KEÇİ IRKI ÖZELLİKLERİ

KİLİS KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR