70 yaşındaki çoban dondu


Erzincan'da Mayıs ayının son haftasında kar ve tipi etkili oldu. Yaylada fırtınaya yakalanan 70 yaşındaki Süleyman Akpolat'ın donarak öldüğü belirlendi

Merkeze bağlı Koçyatağı köyünde koyunlarını otlamak için yaylaya çıkan 70 yaşındaki çoban Süleyman Akpolat’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Koçyatağı köyü yakınlarında dün sabah saatlerinde koyun sürüsünü otlatmak için yaylaya çıkan Süleyman Akpolat’ın kar ve tipi nedeniyle köye dönemediği tahmin ediliyor.

Ailesinin ve köylülerin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ve AFAD ekiplerinin çalışması sonucu Akpolat’ın cansız bedeni köye yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Beşgözeler Mevki’nde akşam saatlerinde bulundu. Dağlık alandan indirilen Akpolat’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere devlet hastanesi morguna kaldırıldı.

Erzincanlı, 70 yaşındaki Çoban, Süleyman Akpolat, yoğun kardan dolayı donarak yaşamını yitirmiş, Allah rahmet eylesin ailesine ve sevenlerine sabırlar versin.
Kim bilir ne umutları beklentileri vardı, diğer tüm Çobanlar gibi.
çocuklarını evlendirecekti,kışlık yemini koyacaktı önceki yem borcunu ödeyince. Hepsi binbir emekle yetiştirilmeye çalışılan, kuzuları satınca olacaktı. Hayalleri umutları ve 70 yıllık cefakar bedeni, yaz karının altında kaldı! Tekrar Rahmet olsun emektar çoban Süleyman amcaya...

Yorumlar

ençok okunanlar

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

14.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Merino Landschaf Koyunu Özellikleri

HONAMLI KEÇİ IRKI ÖZELLİKLERİ

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

KİLİS KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

HEREFORD SIĞIR IRKI ÖZELLİKLERİ NELERDİR

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR

ayda sadece 1 adet inekle tam 4800 tl kazanabilirsiniz