5 ila 10 litre süt veren keçiler hakkında merak ettikleriniz

  1. bir. ençok sorulan soru bu keçiler türkiyedemi cevap:hayır zaten türkiyede diye bir yazıda yazmadık
  2. iki. ençok sorulan soru keçiler satılıkmı veya satıyormusunuz: tabiki hayır yine satılık süt keçileri diye birşey yazmadık herhangi bir çiftlik ile çalışmıyoruz veya ara buluculuk yapmıyoruz.
  3. üç. bu keçiler nerede yaşıyor nerede bulabilirim: ispanyada her evde heryerde bulabilirsiniz orada yaşıyorlar ve oradaki çobanlardan sürü halinde yeni çekilmiş videolar yayınlayabiliriz yeterince arkadaşımız var ama bu keçiler türkiye ve diğer ülkeler ithal edilmesi bildiğimiz kadarıylada yasak yapılsada bu hayvanlar memesi çok buyuk mera otlatımı için uygun olmaz yani değildir.
  4. dört. bu keçiler ırkının adı nedir:Murcia-Granada ispanyol keçisi
  5. beş. bu keçiler süt verimi nekadar:5 ila 10 litre arası değişiyor yerel halk deyimi ile
  6. altı. ençok sorulanlar sütlü böyle keçi peki varmı türkiyede:kendi çiftçimiz aynı ırktan olmasada bazı ırklar mevcut 5 litre süt veren hohamlı keçileri uzun kulaklı keçi ırkları mevcut veya saanen keçileri günde 4-5 litre süt verimi olan keçilerde bulabilirsiniz.
  7. yedi. neden paylaşıyorsunuz:burası hayvancılık ve tarım sizlere herzaman ister inek ister keçi videoları paylaşırız ve bilgilendiririz
  8. sekiz. en çok merak ettiğiniz soru keçiler türkiyede bulabilirmiyiz peki: bildiğimiz kadarıyla bu imkansız görünüyor kimsede yok ama ileride ithal edilirse bakanlık izin verirse bu keçi ırkına ozaman bilgi veririz size.
  9. dokuz. süt keçileri neden türkiyede yok bu keçileri tavsiye ediyormusunuz:bu keçiler hem ikizci hem bukadar sütverimi yüksek olmasına rağman neden getirilmediği konusunda bir fikir yok am tavsiye olarakda meme yapısından etmiyoruz her nekadar sütlü olsada
  10. on: bu keçilerin fiyatı yaklaşık ne: yaklaşık 400 euro ile bazı bölgesine göre 800 euro 


 öncelikle tüm takipçi arkadaşların bir hususta anlaşalım herzaman açıklama yapmak zorunda kalıyoruz çünkü hayvancılık ve tarım sayfası bugüne kadar hayvan satışı yapmadığını veya satılık süt keçileri satılık inekler diye bir yazı yazmadığımız halde sürekli bu hayvanları bize satın gibi gereksiz mesajlar ve yorumlar yapmayalım burası hayvancılık ve tarım sayfası sayfanın adına yakışır hayvan ve tarımla ilgili paylaşımlarda bulunuyoruz sizlere kalkıpta sayfamız çizgi filim veya başka bir video paylaşacak değil bu konuda hem fikir olduğumuz kanaatindeyiz ayrıca sizlerden gelen bilgi haber resim ve videolarda yer almaktadır sayfalarımızda
sizler bizim için değerlisiniz sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz facebook sayfamızdan bize hertürtlü istekte bulunabilirsiniz.

Kaynak:Hayvancılık ve Tarım

Yorumlar

ençok okunanlar

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

14.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Merino Landschaf Koyunu Özellikleri

HONAMLI KEÇİ IRKI ÖZELLİKLERİ

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

KİLİS KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR

HEREFORD SIĞIR IRKI ÖZELLİKLERİ NELERDİR

saanen keçisi tek seferde 5 litre süt veriyor