Küçükbaş büyükbaş hayvanlar için aşı takvimi

  1. hayvancilik ve tarim koyunlar için (keçiler dahildir) ilkbahar iç parazit hap verilir sonra meraya bırakmaya başladıysanız 9 karma aşı yapınız aralıklı ikidefa yapın sonra 6 ayda bir tekrar yapın. hayvancılık ve tarım. dış parazit iğnesi yapın ozellikle kene ve pire dönemlerinde aşırı sinek zamanı.hayvancılık ve tarım. koç katımı yapmadan önce koç dahil brocella göz damlası yapın. sonbahar hayvanlarınıza mutlaka çiçek aşısı yapın. sonra hayvancılık ve tarım. koyunlarda keçilerde çok görünen agalaksi aşı pasturelle mutlaka yapın.
  2. buyükbaş hayvancılık ve tarım söylemiş olduğumuz aşı programı inekler içinde geçerlidir hayvanlara mutlaka 9 karma aşıları 6 ayda bir tekrar lanıp yapılır iç parazit mücadelesi ineklerde mühimdir inekler sulak larda yaylım yapmasından mutevit 3 ayda bir tekrar edilmelidir ilaç.diş parazitte aynıdir.hayvancılık ve tarım mutlaka brocella ineklere uygulanmalıdır gebe olmadan önce ve tosunlanmadan once tabiki uygulanır. tabak aşısı yine gebe olmadan önceden uygulanır ve sığır çiçek hastalığı yine aynıdır.
  3. bu aşılar zamanı ve uygulamasını veteriner hekimnize danışarak uygulayın bu aşılar aynı anda uygulanmaz hayvancılık ve tarım bir tıbbi destek vermemektedir
  4. buzağı ve oğlak kuzu takvimi en kısa sürede paylaşılacak takip etmeye devam edin. hayvanlarınız bizim için değerlidir sizin gibi.
  5. kaynak:hayvancılık ve tarım


Yorumlar

ençok okunanlar

corona virüsü hayvancılık'da vurdu

süt keçileri ispanya

saanen keçisi tek seferde 5 litre süt veriyor

yılda 216 bin tl nasıl hayvancılıktan kazanırım hayvancılıkta para kazanma taktikleri