küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar


Bu yazımızda küçükbaş hayvan kredisi veren bankaları, bunların uyguladığı faiz oranları ve vade aralığı hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Ülkemizde küçükbaş hayvancılık yapan veya küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere devlet tarafından verilen desteklerin yanında yetiştiricilerin bankalarda düşük faiz oranı ve uzun vadeli ödeme kolaylığı ile üreticiye maddi ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi vermektedir. Özellikle koyun yetiştiriciliğinde kredi verilen hayvanlar şunlardır
 1. karaman koyunu
 2. Dağlıç koyunu
 3. Mor karaman koyunu
 4. Kıvırcık koyunu
 5. Ödemiş ve tahirova
 6. Ankara tiftik keçisi
 7. Saanen keçisi,
 8. ayrıca diğer ırklar için bankanıza danışın
 9. Ülkemizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğin önemi nerelerde yapılması gerektiği konulara da değineceğimiz bu yazımızın küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenler ile hali hazırda bu iş ile meşgul olanlara bilgi vermeye çalışacağız. Ülkemizde uygulamaya başlanacak olan tarımsal kalkınma projesinin içerisinde büyük bir önem taşıyan hayvancılık başlığı altında değerlendirilen küçükbaş hayvan yetiştiriciliği bu proje kapsamında ciddi anlamda desteklenecektir. Bilindiği üzere ülkemizde 35 milyon civarında küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Yılda ortalama 15 milyon küçükbaş hayvanın et üretimi için kesildiği 15 milyon adetinin de süt yetiştiriciliğinde kullanıldığı bildirilmektedir
 • Küçükbaş süt hayvancılığı yapan müşterilerine başta hayvan alımı olmak üzere, barınak yapımı, tadilatı ve yatırım harcamalarının finansmanı için kredi kullandırmaktadır. Kullandıracağı kredi için 60 aya kadar vade imkanı vermek ile birlikte yılda bir taksit ödeme seçeneği de sunmaktadır.
 • Küçükbaş hayvancılık yapan veya yapmak isteyenlere kredi veren bir diğer banka TEB bankasıdır. Diğer bankalarda olduğu gibi bu bankadan alacağınız bu kredi ile hayvan alarak sürünüzü çoğaltabilir, barınak yapımı veya tamiratı ile daha modern bir işletmeye kavuşabilirsiniz. Teb bankası verdiği küçükbaş hayvan kredisini uzun vadede taksitlendirerek sıkılmadan ödeme imkanı vermektedir.
 • Ziraat Bankasından daha önce küçükbaş hayvan kredisi alan vatandaşlar, çektikleri kredinin %30 unu ödemeden yeniden küçükbaş hayvan alımı için kredi çekemezler.
 • Başvurular şahsen Ziraat Bankasına veya Tarım ve Kredi Kooperatiflerine yapılabilmektedir.  Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalara giderek sizde hayvancılık  faaliyetlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
Ziraat Bankası Tarım Kredisi İçin Tıkla
TEB Bankası Tarım Kredisi İçin Tıkla
Denizbank Tarım Kredisi İçin Tıkla
KAYNAK:HAYVANCİLİK VE TARİM ÖZEL

ençok okunanlar

CANLI HAYVAN PAZARLARI HANGİ İLDE HANGİ GÜN KURULUYOR

14.09.2020 Canlı Hayvan Pazarı Fiyatları

HALEP KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Merino Landschaf Koyunu Özellikleri

HONAMLI KEÇİ IRKI ÖZELLİKLERİ

Arpa Hangi Ayda Hasat Edilir?

KİLİS KEÇİSİ IRKI VE ÖZELLİKLERİ

2 İNEK İLE AYDA 5000 TL NASIL KAZANILIR

HEREFORD SIĞIR IRKI ÖZELLİKLERİ NELERDİR

saanen keçisi tek seferde 5 litre süt veriyor